Galerie - Antik Hotel Sofia

Galerie - Antik Hotel Sofia


Exkluzivita Galerie Sofia kromě jiného spočívá i v tom, že jako jediná soukromá galerie v Litomyšli je otevřena celoročně a funguje v případě zájmu i mimo otevírací dobu tzv. na zazvonění.
V galerii jsou pořádány celoročně prodejní výstavy výtvarných děl, které jsou přístupny nejen hostům hotelu, ale též široké veřejnosti. Jako výstavní prostory jsou využívány i vnitřní prostory pokojů a apartmánů (stálá výstava děl Šárky Hrouzkové), vestibulu a chodeb.


Prostor „galerie v zahradě“ a zahradního altánu je využíván k instalaci soch a ostatních objektů určených k presentaci výtvarníků.

Turisté i obchodní partneři našich spolupracujících firem v poslední době využívají i možnosti shlédnout a zakoupit drobné umělecké předměty, které nabízíme v našem obchodě Antik. Nejen broušené sklo, sošky, ale i obrazy, které dokumentují vývoj českého malířství posledních několika desítek let a díky nimž se můžeme ponořit do atmosféry časů minulých. A věřte, že kouzlo dávno neexistujících krajin zachycené na plátnech, stejně jako malebná zákoutí městeček, zapomenutá údolí – že to vše okouzlí i Vás. Přijďte se k nám jenom podívat.

Výtvarní umělci, které naše prostory a způsob presentace artefaktů oslovily, nás mohou v případě zájmu o informace o podrobnostech a bližších podmínkách spolupráce kdykoliv kontaktovat na uvedených telefonních číslech a adresách…
Kontaktní osoby: Ing. Nikolay Krumov Petrov, Vilma Petrova

Antik Hotel Sofia Litomyšl v Litomyšli hodnocení